Konferencja Rządowej Rady Ludnościowej „Perspektywy demograficzne jako wyzwanie dla polityki ludnościowej Polski”| Rządowa Rada Ludnościowa

Rządowa Rada Ludnościowa zorganizowała konferencję pt. „Perspektywy demograficzne jako wyzwanie dla polityki ludnościowej Polski”, nad którą Honorowy Patronat objął Pan Marek Kuchciński Marszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.

Konferencja była dobrą okazją do zaprezentowania dorobku Rządowej Rady Ludnościowej oraz do przeprowadzenia merytorycznej debaty na temat stanu i perspektyw demograficznych Polski, ze szczególnym uwzględnieniem skutków dla gospodarki i społeczeństwa.

W debacie uczestniczyli naukowcy i eksperci: demografowie, ekonomiści, politycy społeczni, medycy, którzy zaprezentowali diagnozę obecnej i przyszłej sytuacji demograficznej, ze szczególnym zwróceniem uwagi na obszary najbardziej zagrożone.

W obradach wzięli udział ministrowie kierujący resortami najdotkliwiej odczuwającymi skutki niekorzystnych zmian w procesach demograficznych, posiadający narzędzia, których zastosowanie mogłoby wpłynąć na złagodzenie tych niekorzystnych skutków, a może też skorygowanie trendów rozwojowych.

Konferencja wzbudziła duże zainteresowanie posłów i senatorów, ministrów, przedstawicieli instytucji rządowych i samorządowych, instytutów naukowych i uczelni, członków Rządowej Rady Ludnościowej i pracowników Głównego Urzędu Statystycznego.

Do pobrania: